Žodynėlis

Paprastam žmogui, norinčiam susikurti naują interneto svetainę, tam tikri žodžiai gali būti visiškai nesuprantami, o kai kurie informatikų terminai gali atrodyti kaip “paukščių kalba”.  Kad būtų lengviau, siūlome peržvelgti trumpą “žodynėlį” su paaiškinimais, kas ir ką reiškia?


Hostingas – serveris

Tai vieta, kur talpinama suprogramuota interneto svetainė – tinklapis.


Domenas

Tai internetinis vardas, kuris būtinas visoms interneto svetainėms. Pvz.: www.gerafirma.lt. Šiuo atveju “gerafirma.lt” ir yra domenas arba dar kitaip vadinamas “internetinis vardas”.


Interneto svetainė – internetinis tinklapis

Tai jau sukurtas programavimo ir dizaino šedevras, galutinis darbas, kurį vartotojai gali matyti internete.


Interneto svetainių kūrimas – internetinių tinklapių kūrimas – svetainių kūrimas

Tai procesas, kurio metu kuriamas naujos interneto svetainės dizainas, programinė dalis bei turinio valdymo sitemos paruošimas vartotojui(užsakovui).


“SEO” – kas tai?

Tai toks raktinių žodžių ir tinklapio aprašymo “paieškos variklis”(įskiepis), kuris integruojamas į naująjį tinklapį ir padeda paieškos sistemose pakelti jūsų interneto svetainę kaip įmanoma aukščiau.


Paieškos sistemos

Tai tokios sistemos – tinklapiai kaip Google, DuckDuckGo, Yandex ir pan. Jų pagalba mes ir ieškome internete informacijos ir reikiamų internetinių tinklapių. Jeigu tinklapyje SEO jūsų puslapyje yra tinkamai sutvarkyta, paieškos sitemos